all rights reserved to studio photography we AR

שלומציון 9 רמת גן , ישראל

Search
  • we AR

פורים - אז והיום

לכבוד חג הפורים שאו-טו-טו מגיע, יצאנו בחיפוש נוקב אחר תמונות ילדותנו מפורים של שנות ה-80 וה- 90

שגרמו לנו לתחושת נוסטלגיה טובה ושמחה, ועל כן הכנו סקירה (לא ארוכה מידי) על חג הפורים במרוצת השנים.

לפני שאתם ממשיכים לקרוא את הבלוג, נציין כי בתמונה מימין זו אלונה הליצנית השובבה שיצרה הכל בעבודת יד ועמלה קשה על כל תחפושת שהכינה, כיום כל הכישרון והיצירתיות מתבטא בסטודיו שלנו להכנת האקססוריז ורקעי הצילום המדהימים. ואילו משמאל זאת אני (רוני), האמת?? עדין זוכרת כמה אהבתי את התחפושת הזו בתור ילדה, לא משנה היה לי מי לבש אותה לפני העיקר שאוכל להיות נמר(ה) עם שפם תחת האף. התמונה הזו צולמה בגן אורה, מוסד ותיק ברמת גן כשהייתי בת 4, שם היה נהוג מידי שנה בחג לצלם את כל הילדים ועד היום אני שומרת את התמונה המקורית שהייתה דבוקה לה על גבי קרטון. אני אוהבת את התמונה הזו, ולמרות שזה לא כמו שנהוג בשנת 2020, שמקבלים מארז צבעוני, יש משהו בפשטות, בדגש על הילד שמרגש אותי.


השנים המוקדמות

עם קום המדינה התחפושות לא היו ממש בנמצא ורוב האנשים היו נעזרים ביצירותם ומלקטים אביזרים על מנת שתיהיה להם תחפושת, האביזרים בהם השתמשו היו מינימליסטיים, פשוטים וזולים כמו בדים, חוטי ברזל וניירות גזורים. התחפושות הפופולאריות באותה תקופה היו מלכים ונסיכות, חיילים, אחיות ובעלי חיים שונים.


60-70

שנות ה 60-70 מתאפיינות בכניסה של הטלויזיה לחיים המודרניים וכמובן לא מעט מלחמות ומבצעים צבאיים שישראל חוותה באותן שנים, לא פלא שהתחפושות הפופולאריות היו של חיילים, מפקדים כמו משה דיין, רבין וכו וגם אינדיאנים, קאובויז וגיבורות וגיבורי סרט השבת בכרבית של הערוץ הראשון, שהיו הדבר היחיד ששודר אז בטלויזיה, בערוץ היחידי שהיה קיים. בשנים הללו גם תחפושות דוגמת מלכת אסתר ונסיכות החלו להכנס לאופנה ולתפוס תאוצה. כמו כן, בשנים הללו החלה העדלאידע את דרכה והפכה לאירוע המרכזי והמסורתי של פורים מאז, בכל עיר גדולה.


80-90

שנות ה-80 וה-90 התאפיינו בכניסת הטלויזיה מרובת הערוצים לחיינו, כך הגיעו לעולם גיבורי על חדשים ובראשם סופרמן, ספיידרמן, הפאוור ריינג'רס בשנות ה-90, הקטקטים, חתולי המחץ ועוד שלל דמויות ורעיונות להתחפש אליהם, בהתאם לתוכניות השונות ששודרו באותו הזמן, בערוצים השונים. בשנים הללו, התחפושות המוכנות כבר החלו להיכנס לאופנה, אך עדיין לא הגיעו לאותה רמת הפופלאריות הקיימת כיום, ורבים מן הילדים עדיין המשיכו להכין את התחפושות שלהם באופן עצמאי. העדלאידע המשיכה להתקיים אך הפעם נהייתה גדולה יותר, מוחצנת יותר ואם בעבר היוותה מעין מפגן כוח של המדינה, הרי שבשנות ה- 80-90 היא יישרה קו עם רצונות הילדים ונתנה דרור לדמויות הטלויזיה השונות, דמויות מן האגדות וכמובן המשיכה להציג גם את גיבורי ישראל העכשווים.


2020

ואיך אפשר לסיים את הסקירה על חג הפורים מבלי להתייחס למה שקורה בתקופה הנוכחית? התחפושות המקוריות בהכנה עצמית כבר כמעט אינן בנמצא וכל רעיון נמצא במרחק של קליק או חנות קרובה. הזמנת תחפושות מאתרי הסחר הגדולים בחו"ל כמו אמאזון או אי ביי הפכה לשם דבר ואופנה ידועה, שהעיסוק בה מתחיל עוד מספר חודשים לפני שהחג עצמו מגיע. בנוסף על כך, הייצור ההמוני גרם לתחפושות מסויימות להפוך פופלאריות מאוד ולכך שרבים מן הילדים ימצאו עצמם בתחפושות זהות לאלו של חבריהם. ואם בעבר זה ממש לא היה עניין לעבור עליו לסדר היום, הרי שהיום התחפושת היא הצד השולי שבחג ומשלוח המנות, מסיבת הכיתה, העדלאידע והמופעים השונים, הפכו לדבר החשוב שמדברים עליו בחג הפורים.בסטודיו לצילום שלנו כאן ברמת גן, אנו יוצרות את כל הרקעים שלנו בעבודת יד של נגרות, תפירה, צביעה ועוד על מנת ליצור את הרקעים המקוריים, הייחודיים והיפים ביותר שיש.

בפורים הקרוב אתם מוזמנים להגיע לסטודיו כדי שגם לכם ולילדכם יהיה זיכרון נהדר מהחג השמח והנהדר, להצטלם צילומי משפחה וצילומי פורים במחיר שקורה רק פעם בשנה.


כנסו לדף הפורים שלנו לפרטים נוספים-לחצו כאן:)


אלונה ורוני

סטודיו we AR

052-3367789

31 views