all rights reserved to studio photography we AR

שלומציון 9 רמת גן , ישראל

Search
  • we AR

הנובי גוד הישראלי שלי

או-טו-טו מסתיימת לה שנת 2019 שעברה מהר מאוד עבורנו, והכילה בתוכה המון אוצרות נהדרים. הכרנו המון משפחות, התרגשנו איתם בצילומי הריון, שמחנו איתם בצילומי גיל שנה והתחממנו בצילומי משפחה, שנה מאוד מיוחדת בה גם "עברנו דירה" לסטודיו גדול ומרווח שנותן לנו את הבמה ליצור לכם חלל מושלם בו תוכלו לבלות איתנו גם בשנים הבאות ולחגוג בו אתנו השנה החדשה.

צילומי נובי גוד אצלנו בסטודיו ברמת גן

איך אתם הולכים לחגוג ולבלות בערב השנה האזרחית החדשה?


יש מנהג ידוע בכל העולם, לחגוג את סיום השנה ותחילתה של שנה חדשה. עולי ברית המועצות שהביאו איתה המון תרבות, השכלה, מאכלים עם המון מיונז ואנשים טובים הביאה איתה גם את "הנובי גוד". הנובי גוד הוא למעשה חג השנה האזרחית החדשה, הנחגג ב-31.12 במאות אלפי בתים של יוצאי ברית המועצות, כמסורת אינטימית, יחד עם המשפחה הגרעינית וחברים, ומקפלת בתוכה שנים של נוסטלגיה, תרבות, הומור וקולינריה.

רוני מקשטת עץ (לראשונה בחייה) לרקע הנובי גוד בסטודיו

במשך השנים הכרתי את המושג אבל לא היה לי מושג כמה החג הזה חשוב ומיוחד. בעקבות היכרותי עם אלונה לפני יותר מ-8 שנים (הזמן רץ כשנהנים...) שעשתה (מזמן מזמן) עליה לארצנו היפה, ראיתי כמה הכנות והתרגשות יש סביב החג הזה ולמדתי ממנה כמה דברים שאני בטוחה שגם אתם תיהנו מהם.

אז אלונה......מה זה אומר מבחינתך נובי גוד (אתם לא רואים, אבל העיניים של אלונה נוצצות כרגע).


נובי גוד- מה זה אומר בעצם?


זה אומר שאני דואגת לחופש בבוקר של ה 1.1 והשנה החדשה(: זה אומר שקמים למקרר מלא אוכל שנשאר מאתמול, כי השנה שמעת את אמא אומרת (כמו בכל שנה) "זהו! השנה אני מכינה שולחן צנוע!" ואיכשהו אין מקום על השולחן לכל האוכל, השמפניה הצלחות והקישוטים (: זה אומר שיש לנו עץ- יולקה שמקשטים בכל טוב, וקונים לכולם מתנות.

נובי גוד ישראלי זה להסביר לכל החברים הלא רוסים מה זה בכלל נובי-גוד, מצאתי שההסבר הכי נכון עבורי הוא שילוב של פסח וראש-השנה יחדיו, וקיבלתם את נובי גוד. חג עם טקסים ומסורות, עם קסם ועוצמה שמגיעים רק פעם בשנה. בני המשפחה והחברים הקרובים מפנים את הלו"ז ומתכנסים בבית של ההורים. השולחן עמוס בכל טוב, ותמיד יהיו עליו את מנות הדגל, האליבייה המפורסם (סלט תפוחי אדמה) והסילוטקה פד שוביי (סלט סלק, תפוחי אדמה ודג מלוח) בחיי שזה טעים(: וכן, כולם על מיונז! היו מקרים שהמיונז פשוט נגמר ולא היה במכולות השכונתיות(=סיפור אמיתי!)

סילוטקה פד שוביי

כמובן שנפתחת השמפניה בעיקר בשתי נקודות זמן מרכזיות, פוגשים את השנה החדשה ברוסיה- עם הבדל של שעה אחת. אז קצת לפני 23:00 פותחים את הטלוויזיה, צופים בברכה הרשמית של ראש הממשלה ושומעים את הפעמונים מבשרים את הגעתה של השנה החדשה! השמפניה נמגזת וכולם צועקים ומברכים באיחול שנה חדשה. כשאני חושבת על זה, זה כמו חזרה גנרלית לכבוד הדבר האמיתי, עוד שעה אצלינו! נקודת הזמן השניה כמובן כשהשעון מציג חצות, רגע האמת, השנה החדשה הגיעה אלינו! שמפניה, תותים, חיבוקים נשיקות ושמחה ששמורה רק לפעם אחת בשנה.

החגיגות משתנות מעט ממשפחה למשפחה, לכל משפחה יש את הרגעים והמסורות שלה. יכולה לשתף אתכם שאצלינו במשפחה יש מספר מסורות שהולכות איתנו כבר כמה שנים, כאלו שפשוט לא נמאס לנו מהן! המשפחה שלי חייבת לעשות שואו, אז מלבד ארוחת החג, האוכל הטעים השתייה והחגיגה- אנחנו מקפידים להעלות הצגה! כן כן, הצגה אמיתית עם הפקה שלמה של תחפושות, תסריט וצילום וידיאו של כל הסיפור. לפעמים לוקחים אגדה או סיפור קיימים ומשנים לו מעט את הפרטים, לפעמים ממציאים את הגלגל מחדש- מה שבטוח החלק של ההצגה תמיד סוחף צחוק ענק שמזכיר לך איפה שרירי הבטן🤣

מסורת נוספת במשפחתנו, היא כתיבת איחול לשנה הבאה. זה לא רעיון מקורי במיוחד, אבל הוא כ"כ נהדר! את בקבוק השמפניה שפתחנו לברך על השנה הנכנסת החדשה שומרים בצד. על פתק כותבים איחול לעצמנו לשנה הבאה, מגלגלים ומשחילים פנימה לתוך הבקבוק (רק לוודא שאין נוזלים בתוך הבקבוק לפני זה! תלמדו מהטעויות שלנו 😁) בנוני גוד הבא, כותבים איחולים חדשים, לא אחרי שפתחנו וקראנו את האיחולים משנה שעברה!

אז זה הנובי גוד הישראלי שלי, באמצע השבוע עם שמפניה וסופגניות לקינוח.

שיהיה לכולנו נובי גוד שמח ושנת 2020 עמוסה בכל טוב, במשפחתיות, אהבה, הכלה, והערכה 🎉🎄 סנסטופיישם!


רוני ואלונה

סטודיו we AR

052-3367789

מבצע נובי גוד שלנו בעיצומו, הקדימו להתקשר ולתפוס מקום לצילומי המשפחה החגיגיים שלכם!! לחצו כאן לפרטי המבצע

24 views